Papież na placu Hiszpańskim modlił się za dzieci, rodziny, bezrobotnych

Papież Franciszek modlił się w obchodzoną w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia za „wykorzystywane” dzieci, rodziny i ludzi bez pracy. Zgodnie z tradycją w to watykańskie i włoskie święto papież był na placu Hiszpańskim w Rzymie pod figurą Matki Bożej.

Pod statuą, wzniesioną na pamiątkę ogłoszenia w 1854 roku dogmatu o niepokalanym poczęciu Matki Bożej, papież Franciszek odmówił modlitwę za Rzym i za cały świat, by je „uratować przed niebezpieczeństwem”.

Papież wspomniał o dzieciach – „samotnych, porzuconych, zawiedzionych i wykorzystywanych”, a także o rodzinach, zmagających się z trudnościami.

Opiece Matki Bożej powierzył wszystkich pracowników, zwłaszcza tych, którzy „muszą wykonywać niegodną pracę”, i tych, którzy ją stracili i nie mogą znaleźć.

Papież Franciszek mówił, że trzeba „odnaleźć zdolność patrzenia na ludzi i sprawy z godnością i uznaniem, bez egoistycznych interesów i hipokryzji”.

„Potrzebujemy Twojego niepokalanego serca, by kochać w sposób bezinteresowny, bez innych pobudek, lecz dążąc do dobra drugiej osoby, z prostotą i szczerością, wyrzekając się masek i sztuczek” – powiedział.

Papież przypomniał o potrzebie troski o ubogich, chorych, pogardzanych oraz o tym, by „podnieść tych, którzy upadli, i wspierać tych, którzy się chwieją”.

Należy „wyjść naprzeciw temu, kto nie umie wykonać pierwszego kroku”, „iść po ścieżkach tych, którzy się zagubili, poszukiwać osób samotnych”- wskazywał.

Po odmówieniu modlitwy papież Franciszek długo błogosławił wiernych przybyłych na plac w centrum Wiecznego Miasta. Wiele czasu spędził z chorymi i ludźmi na wózkach inwalidzkich.

Następnie Papież pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, by tam modlić się przed obrazem Matki Bożej Salus Populi Romani, patronki mieszkańców Rzymu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl