„Prześladowania chrześcijan, które świat próbuje ukryć …”

Podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek mówił o Bożej miłości – bezinteresownej i bezgranicznej. Papież wyraził także głębokie ubolewanie z powodu dzisiejszych zamachów na dwa kościoły chrześcijańskie w Pakistanie. Modlę się za ofiary – zapewnił.

Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański, Ojciec Święty poświęcił dzisiejszej Ewangelii według świętego Jana, w której mowa jest o Jezusie Ukrzyżowanym, którego światu dał Bóg.

– Tak jak w stworzeniu, tak również w kolejnych etapach historii zbawienia wyróżnia się darmowa miłość Boga: Pan wybiera swój lud nie dlatego, że na to zasługuje, ale dlatego, że jest on najmniejszy wśród wszystkich narodów. A gdy nadeszła „pełnia czasu”, choć ludzie wielokrotnie złamali przymierze, Bóg zamiast ich porzucić, nawiązał z nimi nową więź w Krwi Jezusa – więź nowego i wiecznego przymierza – więź, której nic nie może rozerwać – mówił Ojciec Święty.

To Krzyż Chrystusa jest największym dowodem miłości Boga do nas – wskazał Papież.

– Jeżeli podczas stworzenia Ojciec dał nam dowód swojej nieskończonej miłości, dając nam życie, w męce Swego Syna dał nam dowód nad dowodami: przyszedł, aby za nas cierpieć i ponieść śmierć. Tak wielkie jest Boże miłosierdzie. On nas miłuje, przebacza nam, Bóg przebacza wszystko i przebacza zawsze – zaznaczył papież Franciszek.

Podczas spotkania z wiernymi Ojciec Święty wyraził swój smutek z powodu zamachów, jakie zostały przeprowadzone dziś na chrześcijanach w Pakistanie.  Papież zapewnił o swych modlitwach za ofiary i ich rodziny.

– Chrześcijanie są prześladowani. Nasi bracia przelewają krew tylko dlatego, że są chrześcijanami. Zapewniając o swej modlitwie za ofiary i za ich rodziny, proszę Pana, błagam Pana – źródło wszelkiego dobra – o dar pokoju i zgody dla tego kraju oraz aby te prześladowania chrześcijan, które świat próbuje ukryć, zakończyły się, by zapanował pokój – mówił Ojciec Święty.

Dzisiejsze zamachy są najkrwawszym atakiem na chrześcijan w Pakistanie od 2013 roku. Wówczas, podczas ataku talibów na wiernych wychodzących z kościoła Wszystkich Świętych w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu, zginęło ponad 80 osób, a 140 zostało rannych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl