Papież Franciszek: Pomóżmy dzisiejszej Europie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa

Uroczysta Eucharystia w Bazylice św. Piotra w Watykanie zainaugurowała Zgromadzenie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy. Mszy świętej przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Jubileuszowe 50. Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy odbywa się w Rzymie. Zainaugurowała je uroczysta Eucharystia w Bazylice św. Piotra w Watykanie pod przewodnictwem Ojcem Świętego Franciszka. Papież dziękował dziś Radzie za 50 lat służby dla Kościoła i Europy. Jej głównym zadaniem jest koordynowanie współpracy Kościołów w Europie.

– Boża miłość, miłosierna i wszechogarniająca, jest odwieczną nowością Ewangelii i wymaga od nas, drodzy bracia, mądrych i odważnych wyborów, dokonywanych w imię szalonej czułości, z jaką Chrystus nas zbawił. Nie żąda od nas udowodnienia, ale ukazywania Boga, tak jak czynili to święci: nie słowami, lecz życiem. Żąda modlitwy i ubóstwa, żąda kreatywności i bezinteresowności. Pomóżmy dzisiejszej Europie, chorej na znużenie, w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy. Możemy jedynie dać z siebie wszystko, aby to nieprzemijające piękno mogło zostać dostrzeżone – podkreślał Ojciec Święty Franciszek.

O szczególnej odpowiedzialności Europy mówił dziś ks. kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.

– To wspaniały kontynent w swojej różnorodności i w swoim niepowtarzalnym przeznaczeniu; ma odpowiedzialność wobec siebie, wobec historii, wobec świata, wobec Ewangelii – wskazywał duchowny.

W Zgromadzeniu Plenarnym w Rzymie bierze udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, ks. abp Stanisław Gądecki.

TV Trwam News

drukuj