PAP/Tytus Żmijewski

Zmarł ks. bp Edward Janiak

Nie żyje ks. bp Edward Janiak. Biskup senior diecezji kaliskiej zmarł dziś popołudniu.  

Ks. bp Edward Janiak urodził się 14 sierpnia 1952 roku w Malczycach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 r. W 1996 r. św. Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej. Święcenia biskupie otrzymał 30 listopada tego samego roku. Następnie w latach 2012-2020 był ordynariuszem diecezji kaliskiej. Dewizą jego posługi biskupiej były słowa „Trzeba, abym służył”.

Kilka lat temu zmagał się z rakiem krtani. Chorobę udało się zatrzymać, ale po jakimś czasie zachorował na raka płuc. Pojawiły się liczne przerzuty. Parę dni temu w rozmowie z Dyrektorem Radia Maryja, o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, podkreślał, że pogodził się ze wszystkim i jest gotowy na odejście do domu Ojca. Zmarł dziś w godzinach południowych. Miał 69 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl