fot. prezydent.pl

Pogrzeb ks. bp. E. Janiaka odbędzie się w środę 29 września w kościele pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu

Uroczystości pogrzebowe byłego ordynariusza diecezji kaliskiej odbędą się w najbliższą środę 29 września o godz. 11.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu – poinformowała w sobotę diecezja kaliska.

Biskup senior diecezji kaliskiej ks. bp Edward Janiak zmarł 23 września w godzinach południowych. Miał 69 lat.

„Msza św. żałobna w intencji śp. księdza biskupa Edwarda zostanie odprawiona w katedrze pw. Św. Mikołaja w Kaliszu we wtorek 28 września 2021 r. o godz. 16.00” – czytamy w komunikacie diecezji kaliskiej.

Poinformowano, że uroczystości pogrzebowe odbędą się we Wrocławiu w środę 29 września.

„Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Św. Wawrzyńca (ul. Bujwida 51) o godz. 11.00” – podała diecezja.

Zaznaczono, że bezpośrednio po liturgii ciało duchownego zostanie złożone do grobu na cmentarzu przy ul. Bujwida.

„Prosimy o modlitwę za śp. księdza biskupa Edwarda, polecając Go Miłosierdziu Bożemu” – zaapelowano w komunikacie.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl