PAP/Tomasz Wojtasik

Msza św. żałobna w intencji ks. bp. Edwarda Janiaka

W katedrze św. Mikołaja w Kaliszu sprawowana była we wtorek Msza św. żałobna w intencji ks. biskupa Edwarda Janiaka. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę we Wrocławiu.

Ksiądz biskup Edward Janiak zmarł 23 września. Miał 69 lat. Stres i ogromna presja, jakiej był poddany w ostatnim czasie, doprowadziły do nawrotu choroby nowotworowej. Tuż przed śmiercią mówił, że jest gotowy na odejście do Domu Ojca i że pogodził się ze wszystkim.

We wtorek w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu sprawowana była Msza św. żałobna.

– Pragniemy prosić dla śp. ks. bp. Edwarda o dar życia wiecznego. W szczególny sposób w nasze wołanie chcemy zaprosić św. Józefa, który jest nam w Kaliszu bardzo bliski, aby przyczyniał się przed majestatem Dobrego Boga za naszym zmarłym – mówił ks. bp Damian Bryl, ordynariusz diecezji kaliskiej.

Mszy św. żałobnej przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący KEP.

– Niezależnie od tego, jak ciężkie bywają próby, jak bolesne jest dręczące nas cierpienie, my nigdy nie wypadniemy z rąk Boga – podkreślił ks. arcybiskup.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w kościele pw. św. Wawrzyńca o godz. 11.00. Ciało byłego ordynariusza kaliskiego spocznie na cmentarzu przy ul. Bujwida.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl