fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek w Fatimie do chorych: Jesteście cennym skarbem Kościoła

Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła – powiedział papież Franciszek zwracając się do chorych na zakończenie Mszy św. w Fatimie. Papież pobłogosławił następnie grupę chorych i niepełnosprawnych.

Jezus wie, co to znaczy ból, rozumie nas, pociesza i daje nam siłę” – podkreślił papież pozdrawiając chorych. Przywołał też obraz świętego Piotra, zakutego w kajdany, „podczas gdy cały Kościół modlił się za niego”.

A Pan pocieszył Piotra. Oto tajemnica Kościoła: Kościół prosi Pana, aby pocieszył strapionych, takich jak wy i On was pociesza w głębi serca, pociesza was darem męstwa” – dodał Ojciec Święty i zaapelował do chorych, by przeżywali swoje życie jako dar.

Papież Franciszek zachęcał: „Nie uważajcie siebie jedynie za adresatów solidarności charytatywnej, ale czujcie się w pełni uczestnikami życia i misji Kościoła”.

Wasza obecność milcząca, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa i codzienne ofiarowanie waszych cierpień w jedności z cierpieniami Jezusa ukrzyżowanego dla zbawienia świata, cierpliwa, a nawet radosna akceptacja waszego stanu są bogactwem duchowym, majątkiem dla każdej wspólnoty chrześcijańskiej” – wskazał papież Franciszek i zapewnił wszystkich, że mogą liczyć na modlitwę Kościoła.

PAP/RIRM

drukuj