fot. www.gov.pl

Odznaki honorowe „Za Zasługi Dla Wymiaru Sprawiedliwości”

 Ministerstwo Sprawiedliwości chce ustanowienia honorowej odznaki „Za Zasługi dla Wymiaru Sprawiedliwości” dla zasłużonych na rzecz rozwoju gospodarki narodowej lub administracji. Założenia do projektu rozporządzenia znalazły się już w wykazie prac legislacyjnych rządu. Przepisy przewidują możliwość ustanawiania przez Radę Ministrów odznak honorowych za zasługi w działalności państwowej lub społecznej na rzecz rozwoju gospodarki narodowej, lub administracji.

Odznaka ma mieć napis „Minister Sprawiedliwości Zasłużonemu”. Widoczna na niej ma być również łacińska maksyma oznaczająca „Nikogo nie uwięzimy bez wyroku sądowego”.

„Będą nią wyróżniani sędziowie, pracownicy i członkowie samorządów prawniczych oraz organizacji społecznych, a także inne osoby fizyczne, w tym cudzoziemcy, za zasługi na rzecz umacniania zasad demokratycznego państwa prawa, kształtowania kultury prawnej oraz właściwego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości” – czytamy w założeniach rozporządzenia ustanawiającego odznakę.

 Odznakę nadawałby z własnej inicjatywy Minister Sprawiedliwości lub na wniosek innych organów podlegających Radzie Ministrów. Prace nad rozporządzeniem mają zakończyć się w III kwartale 2022 roku.

TV Trwam

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl