Odwołane pielgrzymki maturzystów i obrońców życia na Jasną Górę

Archidiecezja Gdańska odwołała doroczną pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. Do Częstochowy nie udadzą się także Obrońcy Życia Człowieka.

Maturzyści z Archidiecezji Gdańskiej mieli udać się na pielgrzymkę do Częstochowy 14 marca 2020 roku. W związku z epidemią koronawirusa pielgrzymka została odwołana. Zawieszone zostały także rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Obecnie wszystkie placówki szkolne są zamknięte do 28 marca.

Pielgrzymkę na Jasną Górę odwołali także Obrońcy Życia Człowieka, którzy udają się do Matki Bożej co roku, w sobotę poprzedzającą Dzień Świętości Życia. W tym roku pielgrzymka miała odbyć się 21 marca.

Kościół przypomina, że świątynie cały czas są otwarte, jednak uczestnicząc w Mszach św. lub nabożeństwach należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim, osoby chore powinny zostać w domu. Dotyczy to każdej choroby, nie tylko koronawirusa. Osoby starsze mogą uczestniczyć we Mszy Świętej za pomocą środków społecznego przekazu. W Telewizji Trwam transmisja z niedzielnej Eucharystii odbywa się o godzinie 9.30.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl