MON: Odkryto rzeczywisty zapis z czarnej skrzynki rządowego TU-154M

Udało się odkryć rzeczywisty zapis polskiej czarnej skrzynki rządowej maszyny, która rozbiła się pod Smoleńskiej – powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz.

W wywiadzie udzielonym stacji Polsat News rzecznik ministerstwa stwierdził, że zapis był ukryty przed opinią publiczną.

„Co innego nam pokazywano. ponieważ fragment zastąpiono odczytem wykonanym przez Rosjan” – podkreślił szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza.

Europoseł Beata Gosiewska, wdowa po śp. wicepremierze Przemysławie Gosiewskim, nie jest zaskoczona taką informacją.

– Jako rodziny mające dostęp do osób, które zajmowały się wyjaśnianiem, obserwujące ich zachowanie do postępowania prokuratury widzieliśmy, że wyjaśnienie to miało na celu wskazanie jedynej wersji założonej z góry, czyli wersji wypadku. Siłą rzeczy wszystko, co nie pasowało  do tego, było badane w taki sposób i w taki sposób fałszowane, aby nie stwierdzić innej wersji, czyli ewentualnej wersji zniszczenia samolotu w wyniku wybuchów – zwraca uwagę europoseł Beata Gosiewska.

W tym tygodniu minister obrony narodowej powołał podkomisję, która na nowo zbada tragedię z 10 kwietnia 2010 roku. W jej skład weszli eksperci z zagranicy.

W  kwietniu tego roku minie sześć lat od narodowej tragedii. W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl