Oddajmy hołd bohaterom

Poseł Anna Sobecka apeluje do mediów i elit politycznych, by najbliższy miesiąc był czasem wspólnej pracy na rzecz przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Posłanka PiS chce, aby poprzez organizowane debaty, programy publicystyczne i historyczne, okazano wdzięczność za świadectwo ich męstwa i niezłomnej postawy patriotycznej.

Poseł Sobecka podkreśla, że po kilkudziesięciu latach zapomnienia, bohaterska postawa Żołnierzy Wyklętych, zaczyna być na nowo uświadamiana współczesnym Polakom.

To oni po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, ale podjęli opór przeciwko komunistycznemu reżimowi. Walczyli na przekór ówczesnym układom mocarstw politycznych o niepodległe państwo i prawo do normalnego życia mając nadzieje, że sprawiedliwość zwycięży. Wobec tych wybitnych oficerów Wojska Polskiego władze komunistyczne dopuściły się największych zbrodni. Ale oni się nie bali i walczyli do samego końca – pisze posłanka Prawa i Sprawiedliwości w wystosowanym dokumencie.

Posłanka zaznacza, jak ważna jest pamięć o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Dlatego tak ważna jest pamięć o nich. Nie tylko tego jednego dnia, w którym szczególnie ich czcimy, ale przez cały czas. Dlatego apeluję do mediów i elit politycznych, by najbliższy miesiąc był czasem wspólnej pracy na rzecz przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To nie tylko nasz obywatelski obowiązek, ale przede wszystkim podziękowanie tym, którzy ponieśli najwyższą cenę za naszą Ojczyznę – podkreśla Anna Sobecka.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest w całym kraju 1 marca, w rocznicę stracenia kierownika IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Prezydent Bronisław Komorowski uczcił święto już dzisiaj, odznaczając 18 żołnierzy podziemia niepodległościowego.

Oddajmy hołd bohaterom – Apel poseł Anny Sobeckiej [Czytaj]

RIRM

drukuj