fot. flickr.com

Od poniedziałku rusza nabór w programie „Czyste powietrze”

Od poniedziałku rusza nowy nabór w programie „Czyste powietrze”. Zainteresowani będą mogli złożyć wniosek o dotacje lub preferencyjną pożyczkę na termomodernizacje domu jednorodzinnego oraz wymianę starego pieca tzw. kopciucha. 

Rząd wprowadził też nową ulgę podatkową. Osoba, która poniesie koszty na termomodernizacje będzie mogła je wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Ulga będzie dotyczyła udziału własnego. Maksymalna kwota w ciągu trzech lat to 53 tys. zł.

Kazimierz Kujda, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zachęca do składania wniosków. Można to zrobić w wojewódzkich oddziałach Funduszu.

Wniosków złożonych w ub.r. jest 25 tys. Na portalu beneficjenta zarejestrowanych jest ok. 100 tys. potencjalnych właścicieli domów jednorodzinnych. Liczymy na to, że wnioski będą dalej składane. Pierwsze umowy już są podpisywane, więc program po krótkiej przerwie rusza i będzie wdrażany bez żadnych obaw, a z korzyścią dla beneficjentów i czystego powietrza w Polsce – powiedział Kazimierz Kujda.

Rządowy program „Czyste powietrze” zaplanowano na 10 lat. Na jego realizacje zostanie przeznaczone ponad 103 mld zł.

RIRM

drukuj