fot. PAP/Waldemar Deska

Obrońcy życia po raz kolejny pielgrzymowali na Jasną Górę

Obrońcy życia po raz 38. pielgrzymowali w sobotę na Jasną Górę. Jak co roku złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Głównym punktem pielgrzymki była uroczysta eucharystia. Mszy Świętej przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Ksiądz arcybikup wezwał w homilii do obrony rodziny i życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nawiązał w tym kontekście do nauk papieży – Pawła VI i Benedykta XVI dotyczących ochrony życia i godności nienarodzonych dzieci.

– Nie jest to tylko zbiór materiału biologicznego, ale nowa, żyjąca istota, dynamicznie i doskonale uporządkowana; nowa jednostka gatunku ludzkiego. Tak było z Jezusem w łonie Maryi, tak było z każdym z nas w łonie naszych matek – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

Podczas Mszy Świętej wierni zobowiązali się, że przez 9 miesięcy będą modlili się za dziecko w łonie matki – o uratowanie jego życia i dobre życie po urodzeniu.

W programie pielgrzymki znalazły się też spotkania, konferencje i modlitwy.

Modlitewne spotkanie odbyło się w czasie, gdy w parlamencie znajduje się projekt „Zatrzymaj Aborcję”. Projekt przewiduje wykreślenie z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną. Pod inicjatywą podpisało się ponad 830 tys. osób.

RIRM

drukuj