Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Polsce główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Tegoroczne obchody, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędą się pod hasłem „Miłosierdzie źródłem wolności”.

Swoje święto patronalne obchodzi dziś także Caritas. Na działalność tej instytucji wskazali księża biskupi w liście wystosowanym z okazji niedzieli Miłosierdzia Bożego.

– Księża biskupi piszą, że dzięki 5 tys. dzieł pomoc dociera do ok. 3 milionów potrzebujących. Przez wasze wrażliwe serca i pomocne dłonie Duch Święty pociesza strapionych, niesie konkretną pomoc w trudnościach oraz wielu naszym siostrom i braciom przywraca utraconą godność. Księża biskupi dziękują jednocześnie wszystkim, którzy angażują się w pomoc Caritas w Polsce i również w inne dzieła charytatywne, ponieważ niedziela Miłosierdzia Bożego jest niedzielą bardzo konkretnych czynów, nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok – mówi ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

W kościołach będą dziś zbierane ofiary na rzecz podopiecznych Caritas.

Inspiracją dla ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała s. Faustyna Kowalska w swoim „Dzienniczku”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl