Obrońcy życia pikietują przed Belwederem

Chcą przypomnieć rzecznikowi praw dziecka Markowi Michalakowi o tym, że ma obowiązek bronić praw wszystkich dzieci, także nienarodzonych.

Uczestnicy pikiety mają ze sobą baner ze zdjęciami ofiar tzw. aborcji  i podobizną rzecznika  praw dziecka. W tym samym czasie w Belwederze trwa Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, zorganizowany przez rzecznika praw dziecka.

Mariusz Dzierżawski, członek rady Fundacji PRO – prawo do życia i pełnomocnik Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, mówi, że pomiędzy słowami rzecznika praw dziecka, a jego działaniem jest drastyczna rozbieżność.

Pan Michalak, rzecznik praw dziecka jest organizatorem konferencji naukowej „Prawo dziecka do szacunku – wyzwania XXI wieku”. Możnaby powiedzieć, że to słuszna inicjatywa gdyby nie to, że jest rozbieżność między tym co pan rzecznik Michałak mówi, a tym co robi. A raczej tym czego nie robi. Pan Michalak doskonale wie, informowany również przez fundację Pro –Prawo do Życia o tym, że w Polsce zabija się dzieci podejrzane o to, że są chore. Zabija się do 24 tygodnia od poczęcia. Pan Michalak nic nie robi żeby ten proceder powstrzymać – powiedział Mariusz Dzierżawski.

Mariusz Dzierżawski, zwraca uwagę na zadanie, jakie powinien realizować rzecznik praw dziecka ze względu na swój urząd.

Jak dodaje członek fundacji PRO – prawo do życia i pełnomocnik Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” nie można pozwalać na zabijanie nienarodzonych dzieci.

Jeśli nie chroni się prawa do życia wszystkich dzieci, to znaczy że rzecznik nie wypełnia powierzonego mu zadania.

– Jest zobligowany na podstawie ustawy o rzeczniku praw dziecka do tego żeby to robić. W ogóle urząd rzecznika praw dziecka jest stworzony po to, żeby pomagać dzieciom, zwłaszcza tym najsłabszym i najbardziej zagrożonym. Niestety pan Michalak ustawy nie wykonuje. My stajemy pod Belwederem z plakatami pokazującymi okrucieństwo aborcji i z drugiej strony tą bezduszność i hipokryzję rzecznika po to, żeby go pobudzić do działania. Mamy nadzieję, że nasza pikieta będzie skuteczna, jeśli będzie inaczej to pozostaje tylko odwołanie rzecznika praw dziecka – dodaje Mariusz Dzierżawski.

Wypowiedź Mariusza Dzierżawskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl