Francuski rząd nie ustaje w walce z organizacjami pro-life

Rząd francuski przygotowuje nowe formy walki z obrońcami życia. Władze chcą zamykać strony internetowe prowadzone przez organizacje pro-life.  O sprawie informuje Radio Watykańskie.

Francuskie władze nie od dziś walczą z obrońcami życia – przypomina Jakub Bałtroszewicz z Fundacji „Jeden z nas.”

– Sytuacja ciągnie już we Francji od 1993 roku. Wtedy powstałą pierwsza ustawa, która zabraniała obrońcom życia modlić się pod klinikami aborcyjnymi lub tam przebywać. Analogiczne prawo obowiązuje w Kanadzie, dlatego Mary Wagner spędza tam tyle czasu w więzieniu – wyjaśnia Jakub Bałtroszewicz.

Teraz francuskie władze wprowadzają kolejne utrudnienia dla obrońców życia. Decyzje rządu mogą skutecznie zablokować uświadamianie Francuzów, czym jest tzw. aborcja i jak tragiczne są jej konsekwencje.

– Teraz pani minister ds. rodziny chce zamykać poradnie pro-life i strony internetowe – wskazuje Jakub Bałtroszewicz.

Francuska minister ds. rodziny, dziecka i praw kobiet, a jednocześnie socjalistka i feministka, już zapowiada, że władze zamierzają doprowadzić do zamknięcia antyaborcyjnych stron internetowych, które – ich zdaniem – podają fałszywe informacje, starają się odwieść kobiety od zabicia dziecka i wprowadzają je w błąd. Rząd chce, aby prowadzenie stron pro-life było traktowane jako przestępstwo. Przewiduje też kary do 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl