fot PAP/EPA

W Polsce temperatura do 25 st. C.

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo centralna znajdować się będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią. Pozostałe obszary kontynentu zasięgiem swym obejmować będą wyże.

Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego rozciągającego się od Podlasia po Dolny Śląsk.

Z kierunków zachodnich napływać będzie ciepła polarno-morska masa powietrza, tylko nad północny zachód kraju napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

Dziś na południu zachmurzenie umiarkowane. W centrum, na północy i zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy do 24 st., 25 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie, północy i w centrum Polski miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 st., 11 st. na północy i północnym zachodzie do 14 st. na południowym zachodzie. Nad morzem około 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni, i zachodni, lokalnie zmienny.

Jutro na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy oraz na zachodzie okresami opady deszczu. Jedynie na południowym wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 st., 18 st. na północy, 18 st., 22 st. w centrum do 23 st., 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby lub umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj