Obchody 35. rocznicy śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

W Zuzeli, miejscu urodzenia Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, odbędą się uroczystości połączone z modlitwą o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. 28 maja mija 35 lat od odejścia księdza kardynała do Domu Ojca.

O godz. 15.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli będzie sprawowana Msza św. w intencji Prymasa Tysiąclecia. Przewodniczył jej będzie i słowo Boże wygłosi o. dr Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym.

Polska i cały świat potrzebuje wielu świętych orędowników, a dzięki naszej modlitwie tę łaskę możemy uprosić u Boga dla naszego wielkiego rodaka, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego podkreśla ks. Jerzy Krysztopa, proboszcz parafii.

– O. Gabriel Bartoszewski niedawno, w jednym z wywiadów, pięknie powiedział: „Ksiądz prymas nie może być przez Polaków zapomniany. Gdyby tak się stało, okazalibyśmy ogromną niewdzięczność”. Do tych słów jak najbardziej się przyłączam. Już od wielu lat zachęcamy całą naszą Ojczyznę, również Polaków mieszkających poza granicami, aby włączyli się w to wielkie dzieło modlitwy, abyśmy u dobrego Boga wyprosili tego świętego, a on później zadba o różne nasze sprawy ojczyźniane, ale również o sprawy naszego życia prywatnego, osobistego, rodzinnego – mówi ks. Jerzy Krysztopa.

Niedzielne uroczystości będą połączone z oddaniem czci pierwszemu świętemu biskupowi Warszawy – św. Zygmuntowi Szczęsnemu Felińskiemu. Będzie to też okazja, by podziękować za 1050 lat chrztu Polski.

RIRM

drukuj