O wypowiedzi Komorowskiego głośno za granicą

Zagraniczne media odnotowały, że polski prezydent uznaje za błąd polsko-amerykańską współpracę ws. obrony przeciwrakietowej.  Nieprecyzyjna wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego wywołuje szerokie komentarze. Szef BBN Stanisław Koziej próbuje bronić prezydenta. Mówi, że to fałszywe komentarze.

 

Sprawa dotyczy wypowiedzi, jakiej prezydent udzielił w wywiadzie dla jednego z tygodników: „naszym błędem było to, że przyjmując amerykańską ofertę tarczy, nie wzięliśmy w wystarczającym stopniu pod uwagę ryzyka politycznego związanego ze zmianą prezydenta (w USA –red.). Zapłaciliśmy za to dużą polityczną cenę. Nie należy tego błędu powtarzać”

To niedobra wypowiedź, w ten sposób enigmatycznie gra się polskim bezpieczeństwem – mówi były wiceminister spraw zagranicznych poseł Witold Waszczykowski


Pobierz Pobierz

Poseł Witold Waszczykowski zauważa też, że wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego można czytać jako krytykę pod adresem rządu Donalda Tuska.


Pobierz Pobierz

Nieratyfikowanie porozumienia z 2008 r. dało prezydentowi USA Barakowi Obamie kartę przetargową w relacjach w Rosją, której użył, zarzucając koncepcję budowy tarczy – przypomina b. wiceminister spraw zagranicznych. Także obecnie – jak stwierdził – prezydent Obama nie może gwarantować, że tarcza powstanie w 2018 r.

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl