fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Komorowski wykorzystał hasło wyborcze Janukowycza

Prezydent Bronisław Komorowski skopiował hasło wyborcze Wiktora Janukowycza, skompromitowanego ukraińskiego prezydenta – podkreślają politycy Prawa i Sprawiedliwości. O sprawie informuje dziennik „Fakt”.

Chodzi o słowa: „Nasz prezydent”, które pojawiły się na ulotkach wyborczych Bronisława Komorowskiego.

W 2010 roku hasło to widniało na ulotkach Wiktora Janukowycza. Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, mówi, że politycy Platformy Obywatelskiej nie mają pomysłu na kampanię. Przypomina, wcześniejsze oskarżenia o skopiowanie programu Bronisława Komorowskiego wysuwane wobec kandydata PiS-u.

– Zaczęto stosować chwyty poniżej pasa. M.in. oskarżono Andrzeja Dudę o kuriozalną rzecz, czyli o plagiat programu Komorowskiego. Widziałam hasła i materiały, które Bronisław Komorowski ma rozdawać na swojej konwencji i rzeczywiście na tych materiałach jest m.in. hasło: „Bronisław Komorowski – nasz prezydent”. Nie ulega też wątpliwości, że to jest analogiczne hasło, które miał na swoich plakatach w kampanii w 2010 roku skompromitowany prezydent Ukrainy Janukowycz – powiedziała Beata Szydło.

Były prezydent Ukrainy ponad rok temu uciekł z kraju do Rosji, gdzie ukrywa się do tej pory. W lutym ubiegłego roku wydał rozkaz strzelania do ludzi na Majdanie. Zginęło tam wówczas ponad 100 osób. PiS już wcześniej informowało o dobrych i bliskich relacjach Komorowskiego i Janukowycza.

RIRM

drukuj