fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Sejmowa komisja o sytuacji na Ukrainie

Na Ukrainie kilku Polaków walczy po stronie separatystów, ok. 10 po stronie rządowej – powiedział poseł Marek Opioła z PiS-u, po wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. 

Speckomisja spotkała się z szefem Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosławem Kujawą oraz przedstawicielami Agencji Wywiadu i Ośrodka Studiów Wschodnich.

Poseł Marek Opioła, członek speckomisji, mówi, że podczas spotkania została omówiona obecna sytuacja na Ukrainie oraz prognozy tego, co może się wydarzyć. W tym kontekście ważna była informacja dot. skali zaangażowania Polaków.

– W sprawie Polaków i obecności polskich obywateli będziemy oczekiwać pełnej informacji ze strony Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rozmawialiśmy też o różnego rodzaju scenariuszach, które mogą się pojawiać, które w przestrzeni medialnej się pojawiają. Pytanie podstawowe: jak będzie się rozwijała sytuacja na Ukrainie? Jest kilka rozwiązań, ale nie wiadomo czy i jak państwo ukraińskie poradzi sobie z konfliktem, który mamy za wschodnią granicą – mówi Marek Opioła.

Kolejne posiedzenie speckomisji w tej sprawie ma się odbyć za dwa tygodnie.

RIRM

drukuj