Nowy Sącz: Pomnik Jana Pawła II obrzucony zniczami

51-letni mężczyzna znieważył w czwartek pomnik papieża Jana Pawła II w Nowym Sączu (woj. małopolskie), obrzucając go szklanymi zniczami. Wandal został złapany przez przechodnia.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, mężczyzna był trzeźwy, ale przesłuchującym go policjantom nie był w stanie podać racjonalnego powodu swojego zachowania.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i nagrania. Przesłuchują też świadków. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut znieważenia pomnika, a jeśli został on uszkodzony – także dotyczący zniszczenia mienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl