(fot. PAP)

Odpust ku czci Jana Pawła II

W Krakowie trwają uroczystości odpustowe ku czci bł. Jana Pawła II. Trzydniowe Triduum Modlitewne ma przygotować do świadomego przeżycia Eucharystii w dniu liturgicznego wspomnienia Ojca Świętego.

Kilka dni temu Papież Franciszek ogłosił, że 27 kwietnia 2014 roku, podczas wspólnej Mszy św. wyniesie nad ołtarze Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji, dziś w górnym kościele Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Wzięli w niej udział druhowie z XII Pielgrzymki Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego.

Obchody rozpoczęły się już wczoraj całonocnym czuwaniem w intencji ewangelizacji Krakowa i jego mieszkańców. Spotkaniu modlitewnemu pt. „Całe Miasto, Całe Ciało, Całemu Światu” towarzyszyła Msza św., którą odprawił ks. bp Grzegorz Ryś. We wtorek 22 października (liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II) Sumę odpustową o godzinie 17.00 sprawować będą Dziekani Archidiecezji Krakowskiej. W ramach Nowenny Miesięcy przed kanonizacją błogosławionego, po Mszy św. wyruszy procesja z relikwiami jego krwi. Na ostatni punkt programu zaprasza Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. W Filharmonii Krakowskiej o godzinie 19.00 odbędzie się koncert Krzysztofa Krawczyka pt. „Abba Ojcze”.

Inicjatorem tych obchodów jest Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Szczegóły dotyczące uroczystości odpustowych podane są na plakacie oraz na stronie internetowej www.sanktuariumjp2.pl

RIRM

UROCZYTSOŚCI ODPUSTOWE

drukuj