Nowoczesne turbiny gazowe dla Rosji od niemieckiego koncernu?

Niemiecki koncern Siemens planuje dostarczyć Rosji nowoczesne turbiny gazowe, które posłużą do walki z niedoborami energii poinformował rosyjski dziennik „Wiadomosti”. Mają one zostać wykorzystane na Krymie.

Będzie to oznaczało złamanie sankcji nałożonych na Rosję przez państwa zachodnie za bezprawne zajęcie półwyspu.

Poseł Piotr Naimski, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej Energetyki i Surowców Energetycznych, mówi, że to działanie obrazuje fasadowość decyzji kanclerz Angeli Merkel.

– To jest dowód na to, że jest duża przestrzeń między polityką formalną, a praktycznymi działaniami niemieckiej gospodarki, niemieckich firm. Firmy niemieckie nie chcą stracić rosyjskiego rynku, nie chcę stracić kontraktów, nie chcą stracić tego, co było wypracowywane przez Niemców w ostatnich dekadach. Zatem, to oznacza, że deklaracje polityczne rządu niemieckiego kanclerz Merkel są fasadowe – podkreśla poseł Piotr Naimski.

Obecnie  Krym otrzymuje z Ukrainy 70 – 90 procent zużywanego prądu w godzinach szczytu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl