Nowe projekty ratujące życie nienarodzonych dzieci

Obecnie w Sejmie procedowany jest projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który przewiduje całkowity zakaz aborcji, czyli zabójstwa dziecka poczętego. W lipcu posłowie zdecydowali o skierowaniu go do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Projekty ustaw ratujących życie nienarodzonych mogłyby zostać rozpatrzone łącznie – ocenia poseł PiS Jacek Świat.

W miniony piątek komitet „Zatrzymaj Aborcję” rozpoczął z kolei zbiórkę 100 tys. podpisów pod projektem ustawy, która znosi tzw. przesłankę eugeniczną  zezwalającą na przerwanie ciąży ze względu na wady płodu. Do zaangażowania w zbiórkę podpisów wezwał w sobotę ks. bp Jan Wątroba, przewodniczący rady KEP ds. rodziny.

Swój projekt ustawy likwidującej prawną możliwość mordowania nienarodzonych dzieci z powodu tzw. przesłanki eugenicznej ma też poseł Anna Siarkowska z koła poselskiego Republikanie.

W ocenie posła Jacka Świata byłoby dobrze, by te projekty spotkały się w Sejmie.

– Wszystkim nam chodzi o to samo – o to, żeby życie ratować. Różnice  między tymi projektami pewnie są drobne, niuansowe, więc myślę, że dobrze tą sprawą zająć się raz i porządnie i być może jeszcze w tym roku ją zakończyć. Oczywiście z wielkim sukcesem dla życia – stwierdził Jacek Świat.

Na początku sierpnia zbiórkę 100 tys. podpisów pod projektem liberalizującym przepisy aborcyjne rozpoczął komitet „Ratujmy Kobiety 2017”. Poseł Jacek Świat ocenia jednak, że ten projekt zostanie w Sejmie odrzucony.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl