Nowe kierunki studiów w WSKSiM w Toruniu

Uczelnie wyższe prowadzą nabór na studia. Wybór kierunku to trudna decyzja dla maturzystów – zazwyczaj jedna na całe życie. WSKSiM w Toruniu od nowego roku oferuje zajęcia na nowych specjalizacjach. Wśród nich jest m.in. dziennikarstwo śledcze na studiach magisterskich na kierunku dziennikarstwo.

W tym roku, z racji tego, że wyniki matur zostały opublikowane dopiero w ubiegłym tygodniu, uczniowie szkół średnich mają dodatkowy czas na złożenie dokumentów.

Rekrutacja na studia wyższe trwa m.in. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Od nowego roku uczelnia oferuje zajęcia na nowych specjalizacjach. Wśród nich jest m.in. dziennikarstwo śledcze na kierunku dziennikarstwo (studia magisterskie).

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, podkreśliła, że nowa specjalność daje szerokie możliwości na rynku pracy.

– Chodzi o pewne umiejętności zbierania informacji, które mają zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych, m.in. w dziennikarstwie. Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi. Może ktoś będzie zainteresowany obszarami ochrony praw człowieka, wolności obywatelskich czy zapobieganiu korupcji – oznajmiła dr Dorota Żuchowska.

WSKSiM od nowego roku akademickiego uruchamia też specjalizację na studiach uzupełniających – zarządzanie mediami cyfrowymi. Ponadto od października w toruńskiej uczelni rozpoczną się zajęcia na kierunku pielęgniarstwo. To nowy kierunek na studiach licencjackich.

Uczelnia prowadzi także prestiżowe studia podyplomowe MBA, które pozwalają podnieść umiejętności menadżerskie osobom pracującym na stanowiskach kierowniczych lub ubiegającym się o takie.

RIRM

drukuj