fot. PAP/Karol Zienkiewicz

Nowa siedziba PGE w Lublinie

Polska Grupa Energetyczna chce dywersyfikować swoją działalność geograficzną i wspierać rozwój regionów – podkreślił to Wojciech Dąbrowski, prezes spółki, który w poniedziałek uczestniczył w otwarciu nowej siedziby Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie.

Zmiana lokalizacji firmy z Warszawy na Lublin to dowód na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju. Wybór nie był przypadkowy. Jak wyjaśnił prezes Polskiej Grupy Energetycznej, to region doskonale skomunikowany, o dużym potencjale biznesowym. Przypomniał, że siedzibę ma tam już między innymi spółka PGE Dystrybucja.

Wojciech Dąbrowski wskazał, że wybór Lublina ma też na celu pozyskanie młodych wykwalifikowanych pracowników.

– Zlokalizowaliśmy centrum wiedzy i rozwoju. To zupełnie nowa jednostka, która będzie szkoliła pracowników dla grupy PGE w całej Polsce. Część pracowników, którzy pracują w Lublinie, zostało tam rekrutowanych i mamy nadzieję, że będą się pojawiać kolejne osoby. Lublin jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce i mieszczą się tam ważne uczelnie jak Katolicki Uniwersytet Lubelski, a także Politechnika Lubelska. To ogromny potencjał, aby Polska Grupa Energetyczna (do wyzwań, które stoją przed nami) pozyskiwała kapitał ludzki wśród absolwentów tych uczelni – powiedział prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

List do uczestników wydarzenia skierował wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Szef resortu podkreślił w nim, że Polska musi prowadzić solidarną politykę i rozwijać się nie tylko na podstawie wielkich metropolii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl