Lublin: Tzw. Marsz Równości przeszedł ulicami miasta, mimo sprzeciwu mieszkańców

Ulicami Lublina przeszedł pierwszy w tym mieście tzw. Marsz Równości. Parada homoseksualistów odbyła się przy sprzeciwie większości mieszkańców Lublina.

Pochód środowisk LGBT przeszedł przez centrum miasta otoczony kordonem policji. Jego przeciwnicy usiłowali zablokować manifestację. Policja, aby przerwać blokadę, użyła granatów hukowych, gazu łzawiącego i armatki wodnej.

Organizację tzw. Marszu Równości w Lublinie umożliwiła decyzja tamtejszego Sądu Apelacyjnego, który wczoraj uchylił zakaz zarówno organizacji parady homoseksualistów, jak i kontrmanifestacji środowisk narodowych.

Obu zgromadzeniom ze względów bezpieczeństwa sprzeciwił się wcześniej prezydent Lublina. Zakaz utrzymał Sąd Okręgowy, ale od postanowienia odwołały się środowiska LGBT, co uwzględnił Sąd Apelacyjny.

Prof. Zdzisław Winnicki, prawnik, uważa, że wydane przez sąd orzeczenie miało charakter ideologiczny i formalistyczny.

Formalistyczny, bo sąd zastosował wyłącznie przepisy o zgromadzeniach. Natomiast nie wziął pod uwagę art. 5 Kodeksu cywilnego o zasadach współżycia społecznego. Ponieważ zarówno organy policyjne, jak i szerokie kręgi miasta Lublina były przeciwne tej manifestacji, bo przecież nikt środowiskom LGBT wolności w Polsce nie odbiera. Ta wolność istnieje. Natomiast owe marsze mają na ogół charakter prowokacyjny i służą do promocji tego, co nie jest właściwe dla rozumienia większości opinii publicznej i mogą wywołać zamieszki, co zresztą wskazywała lubelska policja – zaznacza prof. Winnicki.

Parada homoseksualistów budzi szeroki sprzeciw większości mieszkańców Lublina. Wcześniej na ulicach miasta pojawiły się plakaty z napisami „Lublin miastem bez dewiacji”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl