fot. PAP/EPA

Ponad 630 lotów odwołanych przez burzę Hermine na Wyspach Kanaryjskich

Co najmniej 630 lotów z oraz na Wyspy Kanaryjskie zostało odwołanych od niedzieli w efekcie nadejścia nad ten atlantycki archipelag burzy tropikalnej Hermine – podały władze spółki Aena, odpowiedzialnej za zarządzanie lotniskami na terenie Hiszpanii.

Według szacunków dyrekcji firmy Aena, z powodu huraganowych wiatrów, jakie przyniosła Hermine w niedzielę konieczne było odwołanie na wszystkich kanaryjskich lotniskach 540 lotów.

Wydawana na Teneryfie gazeta „El Dia” wskazuje w poniedziałek, że pomimo nieznacznej poprawy pogody w dalszym ciągu trwa chaos na lotniskach tego popularnego wśród hiszpańskich i zagranicznych turystów archipelagu.

Według danych spółki Aena w poniedziałek rano na lotniskach Wysp Kanaryjskich nie doszło do skutku ponad 90 połączeń, a sześć lotów zostało przekierowanych.

Najwięcej poniedziałkowych rejsów zostało odwołanych na lotnisku na Teneryfie – 45, a także na Gran Canarii – 20.

Wyspy Kanaryjskie są jednym z głównych kierunków turystycznych w Hiszpanii. Według danych rządu autonomicznego tego regionu, w lipcu br. Na ten atlantycki archipelag przybyło łącznie liniami lotniczymi ponad 1,2 mln osób. Najwięcej z nich stanowili Brytyjczycy – 462 tysięcy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl