Nowa ofensywa PiS

To jest początek naszej ofensywy; zbudowanie nowej alternatywy dla obecnych rządów – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W niedzielę przedstawił on propozycje programowe swojej partii – projektów ustaw i rozwiązań systemowych, które miałyby uzdrowić niemal wszystkie sfery życia publicznego.

 

 

Rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski – przekonywał Jarosław Kaczyński. Wskazał przy tym m.in. na problem braku pracy, czemu ma pomóc 10-letni plan walki z bezrobociem.

„Jest to plan stworzenia 1 mln 200 tys. nowych miejsc pracy w ciągu 10 lat. Są to miejsca pracy przede wszystkim w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców, na terenie wsi i w tzw. gminach ekonomicznie zdegradowanych. Te tereny mają być określane corocznie przez Radę Ministrów przy pomocy dziesięciu różnych instrumentów począwszy od stypendiów a skończywszy na zwolnieniach podatkowych. Ten dziesięcioletni plan jeżeli uwzględnić skutki większego zatrudnienia  ma mieć charakter neutralny budżetowo” – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

PIS proponuje również aktywną politykę prorodzinną: dla biednych rodzin bon rodzinny, a dla licznych: karty rodzin wielodzietnych oraz reformę oświaty czyli: likwidację gimnazjum i obowiązek szkolny od 7. roku życia, odbudowę szkolnictwa zawodowego, umocnienie pozycji kuratorów, a także zmniejszenie ilości podręczników.

W zakresie budownictwa mieszkaniowego: PiS chce powołać specjalne kasy mieszkaniowe – gdzie można by odkładać pieniądze, by w końcu zyskać państwową premię.

W dziedzinie finansów publicznych PiS proponuje ich reorganizację; nową ustawę o VAT oraz połączenie podatku PIT, CIT w jednej ustawie.

Kolejnym punktem planu ma być przejściowe wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, powrót do poprzedniego systemu emerytalnego, a także możliwość wyboru między ZUS a OFE.

Wiceprezes PIS poseł Beata Szydło przekonywała, że znajdą się pieniądze na realizację tych propozycji. W naszym przekonaniu – jak dodała- tych pieniędzy publicznych jest dużo.

„Pieniądze są źle wydawane, albo podatki, które powinny wpływać do budżetu państwa z różnych powodów nie wpływają. Jest bardzo dużo przepisów, które są przeciwko podatnikom. Z drugiej strony przepisy stwarzają możliwości, że mamy do czynienia z sytuacją, ze niektóre podmioty, osoby prawne czy osoby fizyczne w majestacie prawa mogą tych podatków w Polsce nie płacić. To jest nasz główny cel i zadanie” – dodaje poseł Beata Szydło.

A przedstawione w niedzielę propozycje to tylko początek – powiedział prezes PiSu.

„To jest początek naszej ofensywy. Początek, który ma mieć jeden cel. Zbudowanie pewnej alternatywy, innego sposobu rządzenia naszym krajem. Ten sposób, który widzimy od 5 lat i nikt rozsądny nie może go zakwestionować, całkowicie zawiódł” – dodaje prezes Jarosław Kaczyński

Expose Prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego:

Pobierz Pobierz

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl