fot. flickr.com

Nowa odsłona kampanii Caritas – „Kromka chleba dla sąsiada”

Pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada” realizowana będzie tegoroczna odsłona kampanii „Kromka Chleba Caritas” – poinformowała Caritas Polska. Planowana jest zbiórka jedzenia, pieniędzy i promowanie prospołecznych postaw.

Celem kampanii – jak wyjaśniają jej inicjatorzy – jest zgromadzenie żywności, która zostanie przekazana osobom starszym, samotnym i potrzebującym; zbiórka środków na pomoc dla nich, a także uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby i los samotnych osób starszych oraz uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej.

19 września w prawie 800 sklepach sieci Biedronka, która jest głównym partnerem akcji, wolontariusze Caritas z 29 diecezji będą zbierali podstawowe artykuły spożywcze, które trafią do potrzebujących wsparcia seniorów.

24 września na rynkach polskich miast wolontariusze będą dzielili się chlebem z przechodniami na znak swojej stałej troski o los osób potrzebujących. Podobne święta będą odbywały się w parafiach, w których działają Parafialne Zespoły Caritas. W czasie ich trwania będą rozdawane zebrane wcześniej w sklepach dary.

Środki finansowe zebrane w licznych zbiórkach prowadzonych przez Caritas posłużą na zakup żywności zarówno dla osób indywidualnych jak i dla ośrodków pomocy Caritas zajmujących się ich dystrybucją. Środki zebrane przez Caritas Polska zostaną przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących osób starszych, pomoc żywnościową.

Akcję można wesprzeć wysyłając sms charytatywny pod hasłem „KROMKA” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem „KROMKA”.

Więcej informacji o działaniach Caritas w Polsce w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada” znaleźć można na stronie www.kromka.caritas.pl.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 roku.

PAP/RIRM

drukuj