„Rodzina rodzinie” – wyślij paczkę na Ukrainę

Polscy duszpasterze posługujący na Krymie zaapelowali do rodaków o pomoc charytatywną. Proszą o modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie.

Na Krymie w siedmiu parafiach rzymskokatolickich pozostało dziewięciu księży z Polski oraz biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej, ks. bp Jacek Pyl.

Właśnie oni doświadczają obecnie trudności w dostępie nawet do tak podstawowych rzeczy, jak żywność i lekarstwa. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi m.in. Caritas Polska, która rozpoczęła wraz z Pocztą Polską akcję „rodzina rodzinie”. W ramach tej inicjatywy do końca marca przyjmowane są paczki z pomocą na Ukrainę.

– Jeśli ktoś chce tę paczkę wysłać, to znajdzie informacje na naszej stronie www.caritas.pl, wystarczy wysłać e-mail na adres [email protected], wtedy my odsyłamy wiadomość z opisem sposobu jak tę paczkę przygotować, co tam można włożyć itd. Odsyłamy także kontakt do rodziny, prosimy o napisanie krótkiego listu, nawiązanie kontaktu. To bardzo ważne. Nie tylko pomoc materialna – ważny jest ten płomyk nadziei – powiedział Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

 

Caritas Polska zebrała do tej pory 1 milion 300 tysięcy złotych na pomoc dla Ukrainy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl