Nowa lista leków refundowanych

Dziś wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Najważniejsze na niej zmiany to nowoczesny preparat stosowany w leczeniu czerniaka skóry oraz terapie stosowane w wirusowym zapaleniu wątroby typu C.

Objęcie refundacją leczenia przewlekłego zapalenia wątroby, jako pierwszej terapii bezinterferonowej m.in. umożliwi dobór odpowiedniej terapii dla pacjentów z tą chorobą.

Dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, podkreśla, że to dobry krok, jednak to jeszcze jest za mało.

– Obydwie te choroby w dzisiejszych czasach są możliwe do leczenia. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich chorych i lekarzy, którzy opiekują się nimi. Trzeba jednak zaznaczyć, że nadal widać, że na leczeniu ludzi chorych chce się oszczędzać. Nadal widać, że pieniądze, które w myśl ustawy refundacyjnej powinny być przeznaczane na refundację leków, nie są w pełni wykorzystywane. Mamy tę decyzję wprowadzającą nowe leki. To jest jednak ciągle niewystarczające – podkreślił dr Maciej Hamankiewicz.

Na wchodzącej liście leków refundowanych znajduje się 79 nowych produktów. 38 lekarstw zostało z niej wykreślonych. Kolejne zmiany przewidziane są we wrześniu.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl