NIK zawiadamia prokuraturę ws. meczu na Narodowym

NIK zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z organizacją na Stadionie Narodowym meczu o superpuchar w 2012 r.

Chodzi o spotkanie Legia Warszawa-Wisła Kraków, które miało się odbyć na Stadionie Narodowym w lutym 2012 roku.

Mecz się nie odbył, co – według NIK – stwarzało ryzyko zapłaty 1,5 mln zł kary od Skarbu Państwa dla organizator – mówi Zbigniew Matwiej, kierownik wydziału prasowego NIK.

Służby opiniujące nie wyraziły zgody na przeprowadzenie meczu na Stadionie Narodowym, w głównej mierze kierując się względami bezpieczeństwa. Jednak wbrew temu postanowieniu, kilka dni później zawarto umowę z Ekstraklasą. Jak wiemy do meczu nie doszło a bardzo realna jest groźba, że Skarb Państwa będzie musiał zapłacić karę umowną na rzecz Ekstraklasy w wysokości 1 mln 500 tys. zł. Przekazaliśmy wszystkie materiały do prokuratury, która zdecyduje o dalszym przebiegu sprawy – informuje Zbigniew Matwiej.

NIK zbadała sprawę w ramach dokonywanej corocznie kontroli z wykonania budżetu państwa; w tym przypadku chodziło o wykonanie budżetu na 2012 r. Sprawa wypłacenia kary umownej od Narodowego Centrum Sportu dla spółki Ekstraklasa S.A. jest w sądzie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl