Nigeria: Czterdzieści ofiar zamachu bombowego 

Czterdziestu ludzi zabiła w czwartek bomba umieszczona przy dworcu autobusowym w pobliżu ruchliwego skrzyżowania w północno-wschodniej Nigerii – informuje Reuters, powołując się na naocznych świadków i źródło w nigeryjskich siłach bezpieczeństwa.

Wśród zabitych jest pięciu żołnierzy. Spłonęło kilka autobusów. Zamachu dokonano w odległości ok. 30 km od miasta Mubi w pobliżu granicy z Kamerunem, zajętego przez islamistów z ugrupowania Boko Haram w zeszłym miesiącu i odbitego przez wojsko nigeryjskie w połowie listopada. Nikt nie przyznał się na razie do dokonania czwartkowego zamachu, ale – jak pisze Reuters – podejrzenie padnie prawdopodobnie właśnie na Boko Haram.

Islamiści z Boko Haram od 2009 roku prowadzą zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe. W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Boko Haram postrzegane jest jako największe zagrożenie dla Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.

 

 

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl