fot. PAP/EPA

Będzie zimno i pochmurno

Jak informuje IMGW, na wschodzie Europy będzie dominował wyż znad Rosji, pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Grenlandią i z rejonu Portugalii, w strefie frontów atmosferycznych.

Polska wschodnia będzie w zasięgu wyżu, nad południową i zachodnią zaznaczy się wpływ zatoki niżu. Nad przeważającą część kraju napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie, nad wschód kraju napływać będzie chłodne powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 101 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na południu miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna od -4 st. na północnym wschodzie, do około 0 st. w centrum i do 2 st. na południowym zachodzie oraz na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. W rejonie Sudetów okresami słabe opady śniegu, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -10 st. na północnym wschodzie do -5 st. w centrum i do -2 st., -1 st. na południu oraz nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu oraz miejscami na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie do -1 st. w centrum i do 1 st., 2 st. na południu oraz na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie umiarkowany, okresami dość silny, miejscami porywisty, wschodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane.

Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj