Nigeria – 11 ofiar śmiertelnych samobójczego ataku

Dwie kobiety zabiły co najmniej 11 osób w samobójczym ataku w wiosce Dar, w stanie Adamawa, na północnym wschodzie Nigerii – poinformowały w niedzielę policja i władze lokalne.

Kobiety wysadziły się w powietrze po tym jak mieszkańcy wioski schronili się w buszu po wcześniejszym ataku dokonanym najprawdopodobniej przez islamistów z radykalnego ugrupowania Boko Haram.

Według rzecznika policji stanowej Othmana Abubakara, kobiety z przymocowanymi do ciała ładunkami wybuchowymi zmieszały się z tłumem, po czym odpaliły ładunki. Do pozostałych przy życiu otworzyli ogień towarzyszący im uzbrojeni osobnicy.

Samobójcze ataki z wykorzystaniem ładunków wybuchowych stały się preferowanym sposobem walki islamistów z Boko Haram. Ataki mają na celu spowodowanie jak największej liczby ofiar wśród ludności cywilnej.

Według niepełnych danych tylko od początku października zginęło w Nigerii ponad 100 osób. Od maja br., kiedy władzę objął nowy prezydent Muhammadu Buhari, śmierć poniosło 1370 osób.

Boko Haram dąży do utworzenia na północnym wschodzie Nigerii państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl