Nieuzasadniony atak na prof. Chazana

Kontrole w szpitalu, wzmożone ataki w mediach, nieuzasadnione zarzuty – to tylko fragment tego, co dzieje się wokół lekarza prof. Bogdana Chazana, który odmówił zabicia nienarodzonego dziecka.

Poparcie dla prof. Bogdana Chazana, który staje w obronie dzieci nienarodzonych wyrazili dziś rodzice i dzieci, które narodziły się w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie. Dziś o 17.00 zebrani przed placówką medyczną dziękowali lekarzowi.

Prof. Chazan powołał się na klauzulę sumienia i odmówił tzw. aborcji dziecka z „in vitro”. Lekarz w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam przyznał, że dwóch innych szefów znanych warszawskich szpitali również odmówiło kobiecie zabicia dziecka. Niestety, media o tym fakcie milczą.

Prof. Chazan przypomina, że już w swojej pracy kilkanaście lat temu odmówił zabicia dziecka i przechodził podobne chwile.

– 12 lat temu zostałem oskarżony o to, że odmówiłem aborcji. Zostałem zawieszony, a potem odwołany. Następnie było dochodzenie prokuratorskie i ta sytuacja powtarza się dzisiaj. (…) Moim zdaniem to przybiera charakter terroru psychicznego – zwrócił uwagę prof. Bogdan Chazan.

W Szpitalu św. Rodziny w Warszawie, którego dyrektorem jest profesor trwają wzmożone kontrole.

– Przepisy mówią, że w tak krótkim czasie może odbywać się jedna kontrola, a są ich teraz aż cztery. Muszę powiedzieć, że te kontrole nie wyglądają strasznie. Normalnie pracujemy, kontrolerzy są przyjemni. Odwiedził nas również konsultant krajowy i przedstawiciele Rzecznika Praw Pacjenta. Zapytałem ich, czy oni również zamierzają bronić praw dziecka? Przecież dziecko to również pacjent. Pani kontrolująca bardzo się zdenerwowała i powiedziała, że nie przyszła tutaj dyskutować. Później mnie przeprosiła, ale początek nie był dobry – powiedział prof. Bogdan Chazan.

W ostatnim czasie na sile przybierają ataki na lekarzy, którzy podpisali „Deklarację wiary”. Podpisując ją, lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu. Deklarują tym samym, że nie będą wykonywać zabiegów sprzecznych z ich światopoglądem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl