Rośnie poparcie dla prof. Chazana

Fundacja citizenGO wciąż zbiera podpisy pod listem w obronie prof. Bogdana Chazana, który odmówił zabicia nienarodzonego dziecka, powołując się na klauzulę sumienia. Do tej pory swoje poparcie dla wybitnego lekarza wyraziło ponad 63 tys. osób.

Petycję w obronie prof. Chazana można podpisać na stronie www.citizengo.org.pl. Ze względu na zainteresowanie, termin składania podpisów został przedłużony do 8 lipca.

Po decyzji profesora o odmowie zabicia dziecka, NFZ wszczął kontrolę w szpitalu im. Św. Rodziny, którego dyrektorem jest prof. Bogdan Chazan. Fundusz nałożył na placówkę karę blisko 70 tys. zł. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przekazał wnioski z kontroli m.in. prokuraturze.

Kaja Godek, działaczka pro-life z Fundacji Pro-Prawo dla Życia w atakach skierowanych w osobę prof. Chazana dopatruje się drugiego dna w tej sprawie.

Myślę, że chodzi o to, żeby zastraszyć lekarzy i odwrócić uwagę opinii publicznej od realnych problemów, jakie są w polskiej służbie zdrowia. Myślę, że minister Bartosz Arłukowicz perfekcyjnie rozgrywa medialnie sprawę prof. Chazana – zaznaczała Kaja Godek.

Prof. Bogdan Chazan nie zgadza się z wynikami kontroli i zapowiada, że szpital odwoła się od kary.Matka, której profesor odmówił zabicia jej nienarodzonego dziecka, rozważa wystąpienie do sądu z pozwem. Będzie on uzależniony od wyników śledztwa prokuratorskiego, wszczętego na wniosek posłów SLD.

Sprawa nadal jest w toku – informuje prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska.

Planowane jest przesłuchanie pokrzywdzonej. Ponadto zwróciliśmy się do Ministerstwa Zdrowia o nadesłanie wszystkich dokumentów przeprowadzonych przez ministerstwo – dodała prokurator.

W najbliższym czasie decyzję o przyszłości prof. Bogdana Chazana podejmie Hanna Gronkiewicz –Waltz, prezydent Warszawy.

RIRM

drukuj