fot. PAP

Niesprawna ochrona przeciwpowodziowa w Polsce

Działania Donalda Tuska w zakresie ochrony przeciwpowodziowej są niespójne, nielogiczne i szkodliwe podkreślają posłowie PiS.

Posłowie do rządu zwrócili się z pytaniem: w jaki sposób i w jakiej wysokości jest udzielana pomoc poszkodowanym w ostatnich nawałnicach?

Poseł Dariusz Bąk poinformował, że do jego biura poselskiego docierają niepokojące informacje.

– Niewypłacane są zasiłki socjalne do wysokości 6 tys. zł. Niewypłacane są pieniądze na remonty uszkodzonych budynków, których jest tysiące. Nie ma pieniędzy na odtwarzanie potencjału produkcji rolnej. Nie są załatwione wnioski jeszcze z ubiegłego roku, nie mówiąc już o aktualnych. Jak rząd w tej sytuacji kieruje naszym państwem? Uważamy, że źle – akcentował poseł Dariusz Bąk.

Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski, podkreślił, że wiele osób dostało zasiłki z pieniędzy, którymi dysponowali wojewodowie. 1 mln 490 tyś zł już zostało przekazane przez ministerstwo.

– Niektórzy wojewodowie nie dysponowali wolnymi środkami, w związku z tym te pieniądze najpóźniej 7 czerwca trafiły do gmin. Od 7 czerwca do dzisiaj – czy zdążyły wypłacić czy nie – to już rząd na to wpływu nie ma – dodaje wiceminister Stanisław Huskowski.

Wiceminister nie umiał natomiast odpowiedzieć na pytanie o pomoc poszkodowanym rolnikom. Zapowiedział, że pytanie przekaże do resortu rolnictwa.

RIRM

 

drukuj