Kolejne puste obietnice rządu Donalda Tuska

Tym razem sprawa dotyczy budowy północnej obwodnicy Krakowa. Rząd oraz samorząd Województwa Małopolskiego od czasu wyborów parlamentarnych z 2007 roku obiecują Małopolanom budowę obwodnicy.

Jednak to tylko element gry politycznej prowadzonej przez PO, który ma na celu pozyskanie wyborców – mówi poseł Andrzej Adamczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

Cezary Grabarczyk w 2010 roku jako ówczesny minister transportu i infrastruktury w Zabierzowie obiecywał, że droga zostanie wybudowana. Jednak było to przed wyborami prezydenckimi, kiedy obiecywano wszystko i wszystkim. Reasumując nie może być tak, że rządząca partia wykorzystuje oczekiwania społeczne dla gry wyborczej, nie spełniając deklaracji i obietnic – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

Parlamentarzysta dodaje, że w ubiegłym tygodniu zdecydowano o budowie nowych dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. W przedstawionym wykazie nie ma jednak mowy o żadnej inwestycji z Małopolski, która byłaby realizowana z publicznych pieniędzy.

RIRM

drukuj