fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Politycy opozycji bojkotują zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy

Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Bojkot Zgromadzenia Narodowego zapowiadają też niektórzy parlamentarzyści opozycji.

Bojkot zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję zapowiedzieli już m.in. Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Leszek Miller, Ewa Kopacz, Radosław Sikorski, Włodzimierz Cimoszewicz, Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak oraz Rafał Trzaskowski. Najprawdopodobniej na uroczystości nie pojawi się też Donald Tusk. Poinformował o tym na Twitterze.

– Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę – napisał na Twitterze Donald Tusk.

– Ta opozycja jest to opozycja totalna, to jest opozycja, która chce burzyć. Opozycja, która chce, powiem kolokwialnie, rozwalać, a nie budować – powiedział poseł PiS Robert Telus.  

Politycy opozycji nie potrafią uszanować państwa polskiego – wskazał socjolog Mariusz Sieraczkiewicz.

– Na swój sposób stawiają się poza nawiasem, ale z drugiej strony stają się antypaństwowcami. Tak naprawdę bojkotując państwo, bojkotują Polskę i tak naprawdę bojkotują swoich wyborców – zwrócił uwagę socjolog.  

Platforma Obywatelska cały czas próbuje podważyć decyzję większości Polaków. Partia zapowiedziała powołanie parlamentarnego zespołu ds. nieprawidłowości w wyborach prezydenckich.

– Powołaliśmy ten zespół, żeby wyjaśnić wszystkie nieprawidłowości, żeby prawie te 6 tysięcy protestów, które zostały złożone do Sądu Najwyższego, znalazły swoje udokumentowanie w pracach parlamentu, żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość – zaznaczył poseł KO Robert Kropiwnicki.

– Przegrani powinni przyjąć z godnością i martwić się o to, w jaki sposób działać, żeby dalej dobrze funkcjonować. A dzisiaj sprowadza się to do kłótni i podsycania wzajemnej niechęci. Takie wypowiedzi są po prostu nie są na miejscu – akcentował Paweł Sałek w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.   

Trwają przygotowania do czwartkowego Zgromadzenia Narodowego. W jego trakcie będą obowiązywać szczególne środki ostrożności.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1290657079275986946

Wszyscy będą mieli mierzoną temperaturę. Każdy otrzyma maskę. Co drugie miejsce będzie wolne. Będą też oddzielne wejścia – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Tu postaramy się to wszystko zorganizować wspólnie z GIS i marszałkowie Sejmu i Senatu w tym pomogą tak to zorganizować, żeby nie doszło do żadnego nowego zakażenia – zapewnił Wojciech Andrusiewicz.  

W parlamencie potwierdzono już cztery przypadki zarażenia koronawirusem wśród polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Koalicji Obywatelskiej. Wszyscy parlamentarzyści mają możliwość wykonania testu na obecność koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj