fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

B. Szydło o apelu Tuska o bojkot wyborów: Niegodne byłego premiera

Jako niegodny byłego premiera określiła apel Donalda Tuska o bojkot zapowiadanych na maj wyborów prezydenckich była premier Beata Szydło.

„Jako były premier nie rozumiem, jak ktoś, kto był premierem, może nawoływać do tego, ażeby łamać konstytucję i zachęcać Polaków do tego, ażeby nie korzystali ze swoich demokratycznych, konstytucyjnie zagwarantowanych praw” – powiedziała szefowa sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy w czwartek w TVP.

„Nie jest to godne byłego premiera” – dodała.

„Ponieważ rozmawiamy w telewizji publicznej, przypominam sobie inny bojkot, który kiedyś zaproponował Donald Tusk: żeby Polacy wypowiedzieli niejako posłuszeństwo państwu, nie płacili abonamentu. To jest inna skala i inna waga tych dwóch wydarzeń, ale pokazuje to też i naturę tego polityka, który dziś dołącza do chóru tych polityków, którzy bardziej cenią chyba chaos i zamieszanie niż stabilizacje polityczną w bardzo trudnym momencie dla nas wszystkich” – mówiła.

W opublikowanym we wtorek nagraniu przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, były premier wezwał do bojkotu planowanych na maj wyborów prezydenckich i wyraził zdanie, że PiS może się z nich w ostatniej chwili wycofać.

„Jestem absolutnie przekonany, że zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwala nam uczestniczyć w tym procederze” – powiedział Donald Tusk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl