fot. pixabay.com

Niepokojące działania na rynku mleka

Niektóre zakłady z branży mleczarskiej zamiast kupować mleko i jego przetwory od polskich rolników, sprowadzają produkty z zagranicy. A to – jak podkreśla Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – działa na niekorzyść krajowej gospodarki.

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa uderza w polską gospodarkę. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nieustannie apeluje o wspieranie polskich producentów, a co za tym idzie wybieranie polskich produktów.

Niektóre zakłady z branży mleczarskiej wydają się być głuche na prośby resortu. Zamiast kupować mleko i jego przetwory od polskich rolników, ściągają produkty z zagranicy, między innymi: z Czech, Niemiec, Litwy, Słowacji czy Holandii.

Ministerstwo zaznacza, że w warunkach jednolitego rynku nie ma tu oczywiście złamania prawa, ale kwestia patriotyzmu gospodarczego tych podmiotów budzi wątpliwości.

„(…)Działając w interesie tych wszystkich, którym na sercu leży wspieranie polskiej gospodarki publikujemy listę zakładów sprowadzających mleko i jego przetwory z zagranicy, ograniczając tym samym zakupy od polskich rolników. (…)” – podkreśla ministerstwo.

Sytuacja ta – jak dodaje resort – powoduje, że ceny skupu mleka spadają, a w sklepach różnicy nie widać.

https://twitter.com/ACJaworski/status/1253000644044210176

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl