fot. PAP/EPA

Niemieckie media: Wybuch bomby w centrali Lidla

Trzy osoby zostały ranne w środę po południu na skutek wybuchu w budynku administracyjnym sieci Lidl w miejscowości Neckarsulm na południowym zachodzie Niemiec. Eksplodował materiał wybuchowy umieszczony w liście – podał lokalny portal Stimme.de.

Według portalu, dwie osoby odniosły lekkie obrażenia, a jedna ciężkie. Wszystkie trafiły do szpitala.

Na miejscu pracuje policja i służby ratownicze. Skierowano tam helikopter ratunkowy. Budynek, w którym pracuje ponad 100 osób, został ewakuowany. Sprawą zajmują się także policjanci z wydziału kryminalnego.

Jak przekazała agencja Deutsche Presse-Agentur, do eksplozji doszło około godz. 14.50, a miejsce zdarzenia znajduje się w strefie przemysłowej. Rzecznik policji nie potwierdził, że do zdarzenia doszło w budynku Lidla.

Spółka nie skomentowała na razie wydarzeń w Neckarsulm.

Stimme.de przypomina, że we wtorek do eksplozji doszło w firmie produkującej napoje w miejscowości Eppelheim, oddalonej od Neckarsulm o około 45 km. Nie jest jasne, czy oba zdarzenia są ze sobą powiązane.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl