Włochy: sprawca zamachu w Berlinie regularnie zażywał narkotyki

Tunezyjczyk Anis Amri, sprawca zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, regularnie zażywał kokainę i haszysz – wynika z przedstawionych dziś we Włoszech rezultatów sekcji jego zwłok. Terrorysta został 23 grudnia zastrzelony przez policję koło Mediolanu.

Jak ustalono, Amri nie był pod wpływem narkotyków w dniu swej śmierci, gdy przyjechał do Włoch, uciekając z Niemiec po dokonaniu zamachu.

W raporcie na temat badań toksykologicznych, przytoczonym przez agencję Ansa i pochodzącym z prokuratury w Monzy, podkreśla się natomiast, że nie można wykluczyć, iż Amri był pod wpływem narkotyków 19 grudnia, gdy dokonał ataku na świąteczny jarmark w Berlinie za pomocą polskiej ciężarówki, a wcześniej zabił jej kierowcę, Łukasza Urbana.

Kilka godzin po przyjeździe do Włoch Amri został zastrzelony w Sesto San Giovanni na północy kraju, gdy podczas rutynowej kontroli zaczął strzelać do dwóch policjantów z patrolu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl