fot. PAP/EPA

Niemcy: Rząd rozważa złagodzenie restrykcji związanych z pandemią

Rząd Niemiec rozważa złagodzenie od 6 czerwca restrykcji związanych z pandemią, rekomenduje jednak zachowanie dystansowania społecznego oraz ograniczenie liczby osób, które mogą brać udział w spotkaniach – podał Reuters, powołując się na dziennik „Bild”. 

Liczba osób, które mogą spotykać się na zewnątrz powinna zostać ograniczona do 20 oraz do 10 w zamkniętych pomieszczeniach – zarekomendował szef biura kanclerz Angeli Merkel Helge Braun w dokumencie, do którego dotarł „Bild”.

W niedzielę premier Turyngii Bodo Ramelow ogłosił, że zamierza – również od 6 czerwca – znieść w swym landzie obowiązujące w całych Niemczech ograniczenia. Rzeczniczka rządu Turyngii oznajmiła, że szczegóły planów Ramelowa zostaną ustalone podczas posiedzenia gabinetu we wtorek.

W myśl zaleceń rządowych, ogólnokrajowe obostrzenia wrócą tylko wtedy, kiedy w danym powiecie zostanie przekroczona określona liczba zakażeń koronawirusem.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 289 zakażeń koronawirusem – podał w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Tym samym liczba zakażonych osób w tym kraju od początku epidemii wzrosła do 178 570. Zmarło kolejnych 10 osób zainfekowanych SARS-CoV-2. Łączny bilans ofiar śmiertelnych w RFN wynosi 8257.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl