Niemcy – Hakerzy od kilku dni atakują Bundestag

Niemiecki Bundestag stał się obiektem ataku nieznanych hakerów. Rzecznik parlamentu potwierdził dziś informację podaną przez „Spiegel Online”. Wiceprzewodnicząca Bundestagu Petra Pau powiedziała, że cyberatak trwa od wtorku i jeszcze go nie opanowano.

„Takiego trwającego przez kilka dni cyberataku na sieć Bundestagu jeszcze nie było” – oznajmiła Pau agencji DPA. Posłanka Lewicy jest przewodniczącą parlamentarnej komisji ds. informatyki.

Petra Pau powiedziała, że informację o ataku z zewnątrz na sieć niemieckiego parlamentu otrzymała we wtorek. Nieznani hakerzy usiłowali wprowadzić do systemu program, który umożliwiłby im zainfekowanie komputerów. Służby parlamentarne dostrzegły wcześniej te działania.

Jak zaznaczyła Pau, cyberatak na parlament jest kontynuowany. Według jej oceny sprawa jest poważna. Nie wiadomo, kto stoi za atakiem – powiedziała wiceprzewodnicząca Bundestagu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl