W kraju zachmurzenie małe

Europa północna oraz Półwysep Apeniński będą znajdować się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże z centrami nad Atlantykiem i południową Turcją – informuje IMGW.

Polska znajdować się będzie na skraju słabego klina Wyżu Azorskiego, ale po południu zachód kraju będzie powoli przechodził pod wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji, związanej z niżem z ośrodkiem nad południową Norwegią. Z zachodu napływać będzie stosunkowo chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe od północnego zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Wieczorem na krańcach północno-zachodnich słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st., 16 st. na północy, ok. 18 st. w centrum, do 19 st., 21 st. na południu; w rejonach podgórskich od 16 st. do 19 st. Wiatr słaby, zmienny, przechodzący na kierunki zachodnie i na wybrzeżu zachodnim wieczorem wzmagający się do umiarkowanego.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Opady deszczu przemieszczające się od wybrzeża zachodniego na południowy wschód. Po północy w zachodniej połowie kraju, od zachodu, zanik opadów i rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu do 9 st., 11 st. na Śląsku i w Małopolsce. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu słaby i umiarkowany wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni skręcający na zachodni i północno-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich.

W niedzielę na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, po południu zanikające. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, głównie na północy kraju. Temperatura maksymalna od 11 st., 14 st. na północy do 16 st., 17 st. na południu; w rejonach podgórskich około 13 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni, na południowym wschodzie początkowo północno-zachodni. Porywy wiatru od 55 km/h, 60 km/h na zachodzie i w centrum do 65 km/h na północnym wschodzie i do 70 km/h na wybrzeżu wschodnim.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie małe, wzrastające w drugiej połowie nocy do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl