fot. pixabay.com

Niemcy: prokuratura domaga się pięciu lat więzienia dla 101-letniego byłego strażnika z Sachsenhausen

W procesie 101-letniego byłego strażnika SS z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen prokuratura żąda dla oskarżonego pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie zarzuca się, że w latach 1942-1945 pomógł w zamordowaniu ponad 3500 więźniów.

„Akceptował pan dehumanizację ofiar i pogodził się z nią” – powiedział we wtorek prokurator Cyrill Klement w Brandenburg/Havel, gdzie toczy się proces.

Jak wskazała agencja dpa prokuratura opiera się na dokumentach dotyczących strażnika SS z nazwiskiem, datą i miejscem urodzenia mężczyzny.

Dotychczas oskarżony zaprzeczał, jakoby był strażnikiem w obozie koncentracyjnym, twierdząc, że w omawianym okresie pracował jako robotnik rolny w Pasewalku (Meklemburgia-Pomorze Przednie).

Wystąpienie obrony zaplanowano na 1 czerwca.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl